برآورد هزینه ساخت استخر شنا همانطور که معقول است بسیاری از افراد که قصد ساخت استخر شنا را دارند اقدام به برآورد هزینه ساخت استخر شنا می پردازند تا قبل از اقدام به ساخت آن خود را محک زده و بتوانند با مدیریت درست و مناسب هزینه ها استخری ایده آل ، زیبا و با کیفیت را ایجاد کنند ، از موثر ترین عوامل در هزینه ساخت استخر شنا ابعاد استخر می باشد چرا که هر که ابعاد استخری بزرگ تر باشد مصالح بیشتری را بایستی در جهت ساخت محصول استفاده کرد و هر چه استخر از ابعاد کوچکتری برخوردار باشد هزینه ها نیز به مراتب کاهش می یابد . اما هدف اصلی فروشگاه اینتکس از ارائه این مقاله برآورد هزینه ساخت استخر شنا بوده و قصد دارد شما را در این راستا راهنمایی کند ، پس بایستی قبل از اقدام به ساخت استخر شنا تمامی عوامل را در نظر بگیرید و با برآورد هزینه ها اقدام به احداث و روند ساخت استخر خود کنید .

 

هزینه ساخت استخر بر روی سطح زمین ( روکار )

شاید در برخی از جاها و در برخی از عکس های اینترنتی دیده باشید که استخر هایی بر روی سطح زمین ساخته شده اند ، ایده های زیادی در ساخت استخر ها وجود دارد که یکی از آن ها ساخت استخر بر روی سطح زمین است ، اینگونه استخر ها ممکن است کمی از آن بالا تر از سطح زمین قرار بگیرد و گاهی می توان تمام استخر را بر روی زمین قرار داد ، اما لازمه ساخت اینگونه استخر ها وجود دیواره های محکم و ومقاوم است تا در طول استفاده فشار و وزن آب به دیواره ها آسیبی نرساند و موجب فروپاشی استخر نشود به همین دلیل نیاز است تا با بهترین امکانات و با استفاده یک طراحی مهندسی شده اقدام به ایجاد اینگونه استخر ها کنید ، هزینه ساخت استخر های روی سطح زمین شاید کمی ارزان تر از دیگر مدل ها باشد ، همچنین در برخی از مدل ها دیده باشید که استخر هایی را که از دیواره های شیشه ای ساخته شده اند ، اینگونه استخر ها بسیار زیبا و شیک هستند که اغلب در داخل ویلا ها و در فضای باز ایجاد می شوند ، این نوع شیشه ها که برای ساخت استخر کاربرد دارند بسیار ضخیم و مقاوم هستند و به خوبی می توانند در برابر فشار تحمل کنند ، همچنین می توانند به خوبی در برابر تغییرات دمایی مقاوم باشند چرا که این شیشه ها نشکن بوده و می توانند در فصول گرم و سرد سال حتی اگر در فضای باز قرار دارند مقاومت کنند و آسیبی نبینند ، هزینه ساخت اینگونه استخر های شیشه ای که اغلب روی سطح زمین کاربرد دارند ممکن است کمی بیشتر از ساخت استخر های بتنی و یا سیمانی روی سطح زمین باشد به همین دلیل با برآورد هزینه ساخت استخر شنا با دیواره شیشه ای و یا بتنی با توجه به بودجه ای که برای آن اختصاص داده اید می توانید استخر خود را بسازید .

 

هزینه ساخت استخر داخل زمین ( توکار )

اینگونه استخر ها که از محبوب ترین نوع استخر ها می باشند از نظر شکل ساخت در داخل زمین قرار گرفته اند و روند ساخت آن ها با حفاری زمین آغاز می شود ، استخری که به صورت توکار ساخته می شود می تواند به مراتب از کیفیت بالا تری برخوردار باشد چرا که دیواره های آن بسیار محکم تر خواهد بود ، همچنین شما می توانید به نسبت نیاز خود استخری با عمق بالا نیز ایجاد کنید ، این نوع استخر ها نیز هزینه های خاص خود را دارد که بایستی آن ها را لحاظ کنید ، در ساخت این نوع استخر ها در ابتدا بایستی هزینه ای را در جهت حفاری زمین بپردازید که این هزینه می تواند بر اساس ابعاد استخر و نیز عمق گود برداری متغییر باشد ، گود برداری استخر های عمیق در جهت ساخت استخر شیب دار لازمه بکارگیری یک لودر با راننده ماهر به همراه یک مهندس سازه دارد تا مهندس با دادن دستورات لازم روند گود برداری اصولی و ایده آل را به راننده بدهد ، در این نوع گود برداری بایستی در نهایت کف استخر را به بهترین شکل پاک سازی کنید ، از مهم ترین نکاتی که در هنگام گود برداری بایستی رعایت شود این است که متراژ گود برداری بایستی از متراژ استخر بیشتر باشد چرا که دیواره های استخر نیز فضایی را به خود اختصاص خواهد داد . تمامی روند ساخت یک استخر شنا بایستی زیر نظر یک مهندس انجام گیرد فلذا تنها در هنگام گود برداری وجود یک مهندس ناظر اهمیت ندارد بلکه در تمامی مراحل بایستی نظارت بر روی پروژه انجام گیرد . پس همانطور که مشخص است شما بایستی هزینه هایی را نیز در جهت گود برداری و نیز قرار داد با مهندس و پیمانکار در جهت ساخت استخر شنا بپردازید .

 

 

هزینه مصالح در جهت ساخت استخر شنا

پس از برآورد هزینه گود برداری و اخذ قرار داد با مهندس ناظر و نیز پیمانکار لازم است تا هزینه های مصالح مورد نیاز استخر را نیز برآورد کنید . همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد ابعاد و عمق یک استخر می تواند نقش بسیار پر رنگی در صرف هزینه ساخت استخر شنا داشته باشد فلذا ممکن است این هزینه ها متغییر باشد . آیا قبل از ساخت استخر خود مصالحی که قرار است با آن استخر شنا خود را بسازید فکر کرده اید ؟ ممکن است قصد داشته باشید تا با اجناس دیگری استخر خود را بسازید اما ساخت استخر بتنی از گران ترین نوع استخر ها می باشد چرا که مصالح بیشتری برای ساخت آن صرف شده و طول عمر آن ها نیز به مراتب از نوع سیمانی ، گلی ، چوبی ، فایبرگلاسی ، فلزی و ... بیشتر خواهد بود . اما در حالت کلی استخری که قصد ساخت آن را دارید نیازمند مصالحی چون سیمان ، ماسه ، خاک ، شن ، میلگرد ، آهن و ... است ، از مهم ترین مراحل ساخت استخر شنا مرحله زیر سازی و یا آرماتور بندی آن است ، با فنداسیون بندی و آرماتور بندی مناسب می توانید استخری با کیفیت و با طول عمر زیاد داشته باشید . وجود فنداسیون بندی مهندسی شده استخر می تواند از خطراتی چون شست زمین و آسیب دیدگی کف و یا دیواره های استخر جلوگیری کند پس توجه ویژه ای به آن داشته باشید . اغلب از میلگرد های آهنی برای آرماتور بندی استفاده می شود که پس از آن با ریختن بتن و متسطح کردن کف و دیواره ها ، استخر شنا حالت اصلی را به خود می گیرد ، یکی از اصلی ترین هزینه ها که بایستی آن را قبل از ساخت برآورد کرد هزینه آرماتور بندی و زیر سازی استخر می باشد . در کنار کاسه یا بدنه و کف بتنی شما می توانید از کاسه های فایبرگلاسی نیز برای ساخت استخر های خود استفاده کنید که این نوع کاسه ها به مراتب می تواند باعث کاهش هزینه های شما شود .

پس از برآورد هزینه زیر سازی استخر شنا بایستی هزینه های دیگری که اغلب برای ایجاد نمای بهتر استخر انجام می شود نیز اشاره کرد ، بسیاری از استخر های با کیفیت و ایده آل دارای سنگ نمای داخلی و بیرونی هستند که اغلب با استفاده از سرامیک مزین می شوند ، به طور حتم در استخر های عمومی و یا خصوصی دیده اید که دیواره های داخلی و کف استخر شنا را با استفاده از سرامیک های ریز و درشت مزین می کنند ، همچنین خط کشی های صورت گرفته در کف استخر نیز با استفاده از سرامیک های رنگی می باشد ، این سرامیک های زیبا در رنگ های مختلفی تولید می شوند اما عمدتا رنگ های آبی روشن و تیره آن در ساخت استخر های شنا کاربرد دارد چرا که رنگ آبی آن ها در هنگام پر شدن استخر با آب می تواند انعکاس نور بهتری داشته باشد و آب استخر را به رنگ آبی نشان دهد و منظره زیبایی را به استخر بدهد . پس لازم است تا هزینه هایی نیز بابت خرید سرامیک ، کاشی و همچنین استخدام یک بنای ماهر در جهت سرامیک کاری استخر بپردازید . همچنین بایستی دستگیره ها و نردبان هایی را در جهت نگهداری خود در لبه های استخر و نیز ورود و خروج از استخر خریداری کنید و آن ها را نصب کنید . در هنگان طراحی استخر بایستی لوله کشی هایی را نیز انجام دهید تا از طریق این لوله کشی ها بتوانید آب استخر خود را تصفیه کنید و یا از آن طریق بتوانید آب استخر را تخلیه کنید .

 

 

پمپ تصفیه آب و دستگاه گرمایشی آب استخر

همانطور که آشکار است آب استخر پس از استفاده زیاد ممکن است کثیف ، کدر و آلوده شود ، با کثیف تر شدن آب استخر باکتری ها شروع به تکثیر کرده و می توانند آب استخر را به شدن آلوده کنند ، همچنین با راکد ماندن طولانی آب بستری برای رویش جلبک ها نیز افزایش می یابد به همین دلیل نیز بایستی اب استخر را هر چند وقت یکبار و در صورت استفاده مداوم از استخر ( مانند استخر های عمومی ) در کوتاه مدت تصفیه کرد ، تعویض آب استخر های بزرگ همانطور که می دانید کاری کاملا زمان بر و در عین حال هزینه بر خواهد بود ، همچنین پسندیده نیست که در مصرف آب صرفه جویی نشود چرا که در هر بار تعویض آب استخر ها ممکن است هزاران لیتر آب هدر برود ، پس بایستی پمپ تصفیه آب قدرتمندی را نیز متناسب با ابعاد و ظرفیت استخر خریداری کنید تا بدون هدر رفتن آب ، تمامی آب موجود در استخر را در کمترین زمان تصفیه کرده و به استخر بازگردانید . فروشگاه intex انواع پمپ هاص تصفیه آب استخر را با قدرت های مختلف به فروش می رساند و شما می توانید انواع این پمپ های تصفیه را با فیلتر های دلخواه خریداری کنید . در هنگام ساخت استخر بایستی لوله و دریچه هایی را برای اتصال پمپ های تصفیه به استخر ایجاد کنید . از دیگر دستگاه هایی که بایستی برای استخر شنا خود استفاده کنید دستگاه های گرمایشی آب استخر یا هیتر های آب می باشد ، این دستگاه ها که با جریان برق کار می کنند می توانند آب استخر را با توجه به نیاز شما تنظیم کنند ، این دستگاه ها که با نام هیتر آب یا آبگرمکن استخر به فروش می رسند دارای درجه هستند و می توان به صورت دستی آن را تنظیم کرد . بدون استفاده از این هیتر ها ممکن است آب استخر شما در فصول سرد سال بسیار سرد باشد . پس میبینیم که هزینه هایی را نیز بایستی بابت خرید پمپ تصفیه آب استخر و نیز دستگاه گرمایشی آب استخر بپردازید .