هپی چیر ها که آن ها را با نام های دیگری چون بین بگ یا مبل شنی می شناسیم از  نمونه بستر های نشیمنی هستند که دارای سطحی ایده آل ، راحت و بسیار نرم  هستند و از این جهت بسیاری از افراد را به سمت و سوی خود کشانده است .  امروزه مبل های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که طرح ها و ساختار آن ها  متفاوت است ، در این میان هپی چیر ها که تنوع بسیار بالایی دارند نیز به  خوبی در دل مشتریان جا باز کرده و به فروش بالایی دست یافته اند . الگوی هپی چیر ها متنوع است و تولیدی ها و کارگاه هایی در سراسر دنیا اقدام به تولید این محصولات می کنند .

شما نیز  می توانید این مبل هپی چیر ها را به صورت اینترنتی و حتی حضوری خریداری  نمایید . با داشتن یک الگوی هپی چیر می توان حتی این محصولات را در خانه و  با در دست داشتن وسایل و ابزار های اولیه خیاطی طراحی و تولید کرد . در  مقالات مشابه موجود در وبلاگ فروشگاه تهران اینتکس روند تولید برخی از مبل  های شنی ساده و بین بگ ها توضیح داده شده است که می توانید با مطالعه آنها  یکی از این محصولات شنی و نشیمنگاه های طبی را طراحی کنید ، اما در این  مقاله نیز روند تولید یک هپی چیر بزرگسال و مناسب را شرح خواهیم داد .

یک هپی  چیر در حالت کلی از سه بخش تشکیل شده است که با طراحی و تولید آن ها می  توان در نهایت یک مبل هپی چیر را طراحی کرد . روند ساخت هپی چیر های متنوع  با اشکال و طراحی های مختلف نیازمند الگو هایی می باشد که توسط طرحداران  کارگاه های تولیدی طراحی می شوند به همین دلیل نیاز است تا در وهله اول یک  الگوی ساخت هپی چیر را داشته باشید تا بتوانید این محصولات را تولید کنید .  با استفاده از یک الگو در ابتدا باید رویه هپی چیر ها را طراحی کرد .


رویه  بیرونی ترین و البته یکی از مهم ترین بخش های یک هپی چیر است که می بایست  در هنگام تولید به آن توجه داشت . رویه ها ممکن است از انواع پارچه هایی که  در درون بازار وجود دارد ساخته شود . از مهم ترین ، کاربردی ترین و البته  محبوب ترین پارچه های رویه هپی چیر ها می توان به پارچه های چرمی ، مخملی ،  خزه دار ، جیر ، کتان ، لی ، فوم و … اشاره کرد . پارچه های چرمی که برای  ساخت این محصولات استفاده می شود ممکن است مصنوعی و یا طبیعی باشند که هر  یک از آن ها ویژگی های خود را دارند .

همچنین هر  یک از این پارچه ها ویژگی ها و خصوصیات خود را دارند که بسته به سلیقه  خودتان می توانید آن ها را خریداری کنید . برای ساخت یک هپی چیر مخصوص  بزرگسالان در حدود ۳ الی ۴ متر از این پارچه ها نیاز دارید که البته اگر  هپی چیر بسیار بزرگ است ممکن است برای ساخت یک هپی چیر ۵ متر پارچه نیاز  باشد ، اما اغلب ۳ الی ۴ متر از این پارچه ها برای ساخت یک هپی چیر بزرگسال  با ابعاد مناسب برای بالغین مناسب می باشد . لازم به ذکر است که عرض پارچه  بایستی بیش از ۱ متر باشد تا رویه به صورت یکدست و بدون وصله تولید شود .

پس از  تهیه پارچه مبل شنی می بایست الگوی هپی چیر خود را تهیه کرده و با استفاه  از آن پارچه را برش دهید . با یک جستجوی ساده می توانید نمونه الگو های برش  زنی هپی چیر ها را مشاهده کنید و از آن ها استفاده کنید ، پس از آن نیاز  است تا یک شابلونی را در همان ابعاد الگو طراحی کنید . شما می توانید با  برش دادن یک تکه کارتون شابلون مورد نظر را در جهت برش زنی پارچه استفاده  کنید . لازم به ذکر است که هر تکه بایستی به یک اندازه برش داده شود تا در  هنگام دوخت بدنه فرم بدی را نگیرد .

 

پس از برش  دادن پارچه با توجه به الگوی هپی چیر نیاز است تا آن ها را توسط چرخ خیاطی  حرفه ای خانگی و یا چرخ خیاطی صنعتی بدوزید . شما می توانید قسمت بالای  رویه و یا پایین آن را به صورت زیپ دار در آورید تا در صورت نیاز بتوانید  به داخل مبل هپی چیر خود دسترسی داشته باشید . در صورت وجود زیپ اگر رویه  مبل شما کثیف شد نیز می توانید آن را از آستری داخلی جدا کرده و به راحتی  رویه را بشویید .

و اما در  ساخت هپی چیر ها در داخل رویه از یک آستری استفاده می شود ، آستری نیز نوعی  پارچه ضخیم و مقاوم است که زیبایی و طراحی آن چندان اهمیت ندارد و وظیفه  نگهداری محتوای داخلی را بر عهده دارد تا در صورت نیاز بتوان رویه را بدون  پخش شدن محتوا جدا کرد . آستری را می توان به صورت ساده و در شکل های  مختلفی دوخت و نیازی به الگو های برش زنی نمی باشد ، اما بهترین حالت این  است که آستری حالت گرد داشته باشد تا به خوبی همه جای مبل هپی چیر را پر  کند .

و اما بخش  آخر هپی چیر که محتوای شنی می باشد می تواند متشکل از گرانول ، فوم خرد  شده و یونولیت یا فیبر های خرد شده باشد . بیشتر هپی چیر های صنعتی و مدرن  که در بازار وجود دارند از محتوای شنی یونولیتی تشکیل شده اند چرا که این  جنس انعطاف پذیری بسیار بالا و خوبی دارد همچنین استفاده از آن موجب می شود  تا مبل هپی چیر سبکی را داشته باشیم تا در صورت جابجایی به سادگی بتوان آن  را جابجا کرد . اما شما می توانید داخل هپی چیر های دست ساز خود را از فوم  ، ابر و حتی بافت ها و … پر کنید .

محتوای یونولیتی را نیز می توانید به سادگی از بازار تهیه کنید ، راحت ترین روش برای خرید محتوای شنی هپی چیر ها و یا خرید هپی چیر آماده فروشگاه تهران اینتکس می باشد ، شما می توانید حتی محصولات شنی خود را برای تعمیر و یا شارژ مجدد برای فروشگاه تهران اینتکس ارسال نمایید .